Kam s nimi?

Hlavní stránka » Blog » Kam s nimi?

Prvním kontaktním místem našeho bytu je předsíň. Sem vcházíme jako první, zde vítáme návštěvy. Mezi nejdůležitější prvky předsíně patří, zvláště pokud v bytě chybí šatna, odkládací stěna nebo věšák a především botník.

Otevřené botníky bývají nepraktické hlavně z hlediska velkého nároku na čistotu ukládaných bot a ubírají velký prostor. Nejen do malé přesíně se hodí spíše uzavřené botníky.

Ani v prostorné předsíni nechceme mít velké skříně. Uzavřené moderní botníky jsou hluboké kolem 20 centimetrů, takže se vejdou i do nepříliš široké chodby.

XL EXTRALARGE botník

Uzké botníky můžeme uplatnit samostatně i v kompozicích. Úhledná a praktická sestava může řadit botníky za s sebou nebo například s přerušením na odkládací prvek nebo věšákovou stěnu.

V horní části, kam bychom neviděli při běžném odklápení shora dolů, zvolíme horní výklop a část prostoru si necháme na ošetřující prostředky na boty a kartáče.

Nesmíme zapomenout na zrcadlo a to nejlépe dlouhé na výšku postavy, abychom těsně před odchodem z domova mohli překontrolovat náš vzhled. Pokud nám to prostor neumožňuje, můžeme zavěsit menší zrcadlo nad botník. Zrcadla nám opticky zvětšují prostor a měli bychom toho využít.